Bramy harmonijkowe

Harmonijkowe modele marki Hörmann dedykowane są przede wszystkim halom o niskim nadprożu. Jednak równie często wykorzystywane są w przypadku konstrukcji, których statyka nie pozwala na montaż rozwiązań stanowiących dodatkowe obciążenie dla stropu.

Firma Hörmann już od wielu lat uchodzi za jednego z liderów w branży. Bramy harmonijkowe, których dostarcza, dostępne są w maksymalnych wymiarach sięgających nawet 7 metrów wysokości oraz 14 metrów szerokości. Istotnym atutem okazują się również wymagania związane z montażem bocznym – to konieczność pozostawienia zaledwie 70 milimetrów (dzięki temu możliwy będzie montaż profilu ościeżnicy).

Każdy nasz Klient może złożyć zamówienie na bramę harmonijkową złożoną z dowolnej liczby skrzydeł (od 3 do 12). Pozwoli to dopasować zabezpieczenie do indywidualnych oczekiwań oraz warunków eksploatacyjnych.

Zwracamy jednak uwagę na to, by przy wyborze konkretnego modelu kierować się przede wszystkim parametrami budynku. Dostępne w naszej ofercie realizacje (FPU i FMI) zostały wzbogacone specjalną izolacją (wełną mineralną lub pianką poliuretanową), która nie tylko poprawiła ich parametry, ale również zwiększyła trwałość. Z tego też względu bramy Hörmann mogą stać się uzupełnieniem warsztatów i garaży ocieplanych.

Natomiast dla obiektów nieogrzewanych specjalnym rozwiązaniem jest brama w wersji FSN – dostępna, tak jak i modele FPU i FMI – w kilku bardzo funkcjonalnych wariantach. Pozwoli to Państwu m.in. na wykorzystanie przeszkleń o bardzo dużych powierzchniach. Ponadto – rozwiązania te można bez najmniejszego problemu łączyć z bramami aluminiowymi FAW (o takim samym wyglądzie).

Do największych atutów naszych realizacji zaliczyć należy ich wysoki stopień izolacyjności. Jest to rezultat zastosowania specjalnych profili z przegrodą termiczną. To dzięki temu prezentowane modele mogą efektywnie wzbogacać m.in. hale wystawowe.

Stale dbamy również o zachowanie dużej elastyczności w produkcji nowych rozwiązań – pragniemy dać naszym Klientom możliwość dopasowania konkretnego modelu skrzydła do indywidualnych oczekiwań (dotyczy to głównie przeszkleń oraz wypełnień). Podejmujemy się również montażu w bramach drzwi przejściowych (bez progu, z progiem). Więcej informacji odnośnie proponowanych realizacji znajdą Państwo na stronach prospektu. prospektu.

  • Szerokie otwory hali
  • Niezawodne projektowanie obiektu
  • Znikome ryzyko najechania
  • Zróżnicowany montaż
  • Konstrukcja nie wymagająca częstej konserwacji
  • Seryjne zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem

Porównaj produkty